Świetlica dla dzieci "Cichy Kącik"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Jaworznie, w ramach wykonywanej działalności, prowadzi świetlicę dla dzieci „Cichy Kącik”. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku na I piętrze budynku.

DZIEŃ TYGODNIA

GODZINA

RODZAJE ZAJĘĆ

PONIEDZIAŁEK

13:00 – 16:00

Odrabianie lekcji

Zajęcia komputerowe

Gry planszowe

Zabawy świetlicowe

16:00 – 17:15

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci i młodzieży zorganizowane przez wychowawców

17:15 – 17:50

Czas dla uczestników świetlicy, gry i zabawy świetlicowe

WTOREK

13:00 – 16:00

Odrabianie lekcji

Zajęcia komputerowe

Gry planszowe

Zabawy świetlicowe

15:45- 16:15

Społeczność świetlicowa

16:15-17:50

Zajęcia socjoterapeutyczne w grupach

ŚRODA

13:00 – 16:00

Odrabianie lekcji

Zajęcia komputerowe

Gry planszowe

Zabawy świetlicowe

16:00 – 17:15

Zajęcia plastyczno – artystyczne dla dzieci
i młodzieży zorganizowane przez wychowawców (1raz w miesiącu zajęcia profilaktyczne)

17:15 – 17:50

Czas dla uczestników świetlicy, gry i zabawy świetlicowe

CZWARTEK

13:00 – 16:00

Odrabianie lekcji

Zajęcia komputerowe

Gry planszowe

Zabawy świetlicowe

16:00 – 17:15

Zajęcia sportowo – rekreacyjne dla dzieci
i młodzieży zorganizowane przez wychowawców

17:15 – 17:50

Czas dla uczestników świetlicy, gry i zabawy świetlicowe

PIĄTEK

12:00 – 14:30

Odrabianie lekcji

Zajęcia edukacyjno – wyrównawcze dla osób zainteresowanych

Zajęcia komputerowe

Gry planszowe

Zabawy świetlicowe

14:30 – 15:50

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci i młodzieży zorganizowane przez wychowawców

 

Działalność świetlicy finansowana jest przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Artykuły

"BEST FRIENDS - PRZYJAŹŃ ZAMIAST HEJTU"

Przejdź do - "BEST FRIENDS - PRZYJAŹŃ ZAMIAST HEJTU"

Projekt edukacyjno-profilaktyczny dla dzieci i młodzieży

Pracownicy Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Jaworznie przystąpili do realizacji projektu dla dzieci i młodzieży pn. "BEST FRIENDS - PRZYJAŹŃ ZAMIAST HEJTU". Głównym celem projektu jest poszerzenie świadomości wokół zjawiska hejtowania oraz zachęcenie do nawiązywania przyjaźni i budowania pozytywnych relacji z rówieśnikami, opartych na wzajemnym szacunku, życzliwości, zrozumieniu i wsparciu.

W projekcie uczestniczyły już dzieci i młodzież z Ogniska Wychowawczego, Świetlicy „Pod Kolegiatą oraz Świetlicy „Cichy Kącik” przy Ośrodku Interwencji Kryzysowej.

W ramach projektu organizatorzy przeprowadzili w w/w placówkach wielkoformatową grę edukacyjno-profilaktyczną "Best Friends”. Jest to zespołowa gra kooperacyjna, oparta na współpracy graczy i drużyn, w której wszyscy wspólnie wygrywają zdobywając wiedzę związaną
z hejtem - poznają sposoby jak sobie z nim poradzić oraz jak prawidłowo reagować na zjawisko hejtu. Gracze w trakcie rozgrywki nawiązują pozytywne relacje, dzięki którym pozyskują przyjaciół,
uczą się poprawnej komunikacji, kontaktu z własnymi emocjami, empatii, umiejętności rozwiązywania konfliktów, tolerancji i szacunku do siebie i innych, a także mają okazję spędzić ze sobą czas na wspólnej zabawie.

Dzieci i młodzież z zaproszonych placówek przystąpiła także do konkursu na plakat profilaktyczny o przyjaźni pod hasłem: "Przyjaźń to wsparcie. Przyjaźń to pomoc. Przyjaźń to zabawa". Głównym celem konkursu było wzbudzenie wśród uczestników refleksji nad przyjaźnią, ukazanie czym jest przyjaźń, uświadomienie wartości przyjaźni w życiu człowieka oraz przedstawienie cech prawdziwej przyjaźni i tego co ją buduje, a co ją niszczy.

Projekt „Best Friends. Przyjaźń zamiast hejtu” został sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie

13 października 2021

Dzień Pszczoły

Przejdź do - Dzień Pszczoły

Dziewiątego sierpnia na terenie Świetlicy „Cichy Kącik” dzieci i wychowawcy uczestniczyli w imprezie zorganizowanej z okazji „Wielkiego Dnia Pszczół” obchodzonego w Polsce 8 sierpnia. Gościem specjalnym był pszczelarz, który opowiedział dzieciom jak powstaje miód, co to taniec pszczeli oraz o znaczeniu pszczół w środowisku i w życiu człowieka. Podopieczni świetlicy słuchali gościa z wielkim zainteresowaniem. Chętnie zadawali pytania i brali udział w tworzeniu świec z węzy pszczelej. Dzieci miały okazję zobaczyć pszczołę, ul, przyrządy pszczelarza oraz przymierzyć jego strój. Podopieczni uczestniczyli w pamiątkowych zdjęciach. Odbyła się również degustacja trzech rodzajów miodu: lipowego, wielokwiatowego i rzepakowego. Na koniec wizyty czekała na dzieci i wychowawców słodka niespodzianka – każdy otrzymał w prezencie słoiczek miodu.

Podopieczni świetlicy wzięli także udział w zajęciach plastycznych (wykonywali pszczółki z rolek z papieru toaletowego) oraz bawili się naśladując dźwięki pszczół oraz ich zachowanie.

Zwieńczeniem całej imprezy była piniata z cukierkami, którą każde dziecko próbowało otworzyć za pomocą kija po uprzednim wykonaniu specjalnie do tego przygotowanych zadań.

27 września 2021

DZIEŃ DZIECKA W KAJAKU Z FUNDACJĄ KAJAKOWĄ TOŁHAJ-GDK

Przejdź do - DZIEŃ DZIECKA W KAJAKU Z FUNDACJĄ KAJAKOWĄ TOŁHAJ-GDK

Czwartego czerwca dzieci wraz z rodzicami i wychowawcami ze Świetlicy „Cichy Kącik” wzięli udział w imprezie zorganizowanej nad zalewem Sosina „Dzień Dziecka w kajaku”. Zostaliśmy zaproszeni przez Fundację Kajakową Tołhaj-GDK, gdzie od godziny dziesiątej czekało na dzieci mnóstwo atrakcji, wyścigi i konkursy. Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na wodzie i techniką pływania w kajaku przez profesjonalnych instruktorów. Po omówieniu zasad odbyły się regaty kajakowe oraz rozegrały turnieje sportowe w których dzieci mogły sprawdzić swoje siły w rzucie piłką lekarską, lotkami do celu, strzelaniem goli, biegiem z wiosłem czy rzutem piłki do kosza. Zwieńczeniem wszystkich konkurencji było wręczenie pamiątkowych dyplomów, medali
i nagród.

20 lipca 2021

WAKACJE ZE ŚWIETLICĄ „CICHY KĄCIK”

Przejdź do - WAKACJE ZE ŚWIETLICĄ „CICHY KĄCIK”

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku szkolnym na wakacje ze świetlicą „Cichy Kącik”

Zajęcia są bezpłatne. Zapisy przyjmujemy do 18 czerwca.

 

Informacje i zapisy:

tel. 608 163 335 lub 32 618 19 77 wew.16

16 maja 2021

Zdalna aktywność świetlicy

Przejdź do - Zdalna aktywność świetlicy

W związku z ograniczeniami związanymi z epidemią COV-19 i brakiem możliwości organizowania zajęć stacjonarnych dzieci, młodzież oraz rodzice mogą korzystać z pomocy i wsparcia świetlicy „Cichy Kącik” w formie zdalnej.

Na portalu społecznościowym Facebook działa grupa zamknięta dla dzieci, młodzieży i rodziców korzystających z zajęć świetlicowych. Na grupie umieszczane są ważne informacje, zabawy oraz konkursy, w których uczestnicy mogą wygrać atrakcyjne nagrody.

W ramach działalności odbywają się także wirtualne spotkania z uczestnikami świetlicy, gdzie realizowane są zajęcia umożliwiające relaks i odpoczynek np. formie różnych gier. Jest to również czas na wspólne rozmowy.

Dla miłośników zajęć plastycznych przygotowywane są pakiety z materiałami do wykonania pracy plastycznej. Pakiety przekazywane są uczestnikom a wykonane prace może zobaczyć w galerii na Facebooku.

Na bieżąco pomagamy w odrabianiu lekcji i jesteśmy w stałym kontakcie telefonicznym
z rodzicami, służąc wsparciem pedagogicznym. Dodatkowo w ramach naszego wsparcia rodzice otrzymują cyklicznie wskazówki jak sobie radzić wychowawczo w sytuacjach trudnych w oparciu
o stworzony na tą potrzebę „Niezbędnik Rodzica”.

Na terenie świetlicy działa Stacja Świetlica „Cichy Kącik”, gdzie uczestnicy mogą wypożyczać gry planszowe, książki oraz wydrukować kolorowanki dla młodszych dzieci.

29 kwietnia 2021